Меню
ВАРТІСТЬ ДОСТАВКИ ЗАМОВЛЕНЬ УКРПОШТОЮ

Кисневі відбілювачі - новинка чи добре знаний засіб?

Не чути про кисневі відбілювачі останнім часом було просто неможливо. Десятки брендів, купа реклами. Та чи це революційно нова речовина? І що з ним робити? Розберемося у цій статті.


Персоль - перкарбонат натрію

Ця речовина відноситься до екологічної побутової хімії, її отримують з соди та пероксиду водню. При контакті з гарячою водою вона на ці дві сполуки і розпадається, бурхливо виділяючи кисень. Кисень, в свою чергу, активно видаляє бруд з волокон тканини. Нічого магічного в цьому немає - звичайна хімія, хоча дехто і називає його "чудо-порошком".


Кисневі порошки: новинка чи добре відома сполука?

Кисневий відбілювач відомий з 1899 року, що цікаво винайшов його наш земляк з Одеси. Навіть якщо ви ще ні разу не пробували купити кисневий відбілювач, ви вже користувалися ним - він є у складі майже всіх пральних порошків, особливо тих, що рекомендовані для білих та кольорових тканин. Ця речовина пройшла випробування часом і сертифікована для використання в екологічних мийних та пральних засобах.


Для чого потрібен кисневий відбілювач?

Кисневі відбілювачі використовуються для видалення плям і освіження білизни. Основний принцип дії — активний кисень видаляє плями. Від гарячої води перкарбонат натрію розпадається на перекис водню і соду, а перекис далі розпадається на воду і активний кисень, який власне і робить усю роботу. 


Як використовувати кисневий порошок


1. Перевірте етикетку речі: переконайтеся, що ваша тканина може витримати відбілювач.


2. Підготуйте розчин: розведіть відбілювач згідно з інструкцією. Зазвичай це слід робити дуже гарячою водою, майже окропом. Зауважте, що ємність, у якій ви це робите, має бути місткою і передбачати, що розчин буде сильно пінитися.


3. Зробіть попереднє замочування: замочіть білизну в розчині перед пранням. Іноді достатньо лише самого замочування на тривалий час у розчині — наприклад, забруднені кухонні рушники можна залишити на 5-6 годин.


4. Періть речі як звичайно: можна додати до прального порошку столову ложку кисневого відбілювача для посилення дії прального порошку.


Завжди слід читати інструкції на продукті та робити тест перед використанням на нових тканинах. Також, після повторного нагрівання розчин кисневого відбілювача діяти не буде, адже активний кисень не утворюватиметься.


Для чого ще згодиться кисневий порошок

Крім використання для прання білизни, кисневі відбілювачі можуть бути корисні для інших цілей:


1. Видалення плям на килимах: Застосовуючи їх безпосередньо на пляму, можна видалити деякі плями з килимів.


2. Освіження та видалення запахів: Додайте кисневий відбілювач до води при митті ванни, килимів або інших тканин для освіження та видалення запахів.


3. Чищення плит, плитки та унітазів: Розчин кисневого відбілювача може бути ефективним для видалення плям та вапняного нальоту.


4. Видалення плям з меблів: Застосовуючи його обережно, можна видалити плями з тканини на меблях.


5. Миття посуду: засіб безпечно використовувати в посудомийних машинах, а також для знезараження посуду. Зверніть увагу, що чавун і алюміній мити кисневими порошками не слід. В той же час зі сковорідок з нержавійки можна змити впертий нагар.


Завжди робіть пробне застосування на невеликій області, щоб переконатися, що відбілювач не завдасть шкоди матеріалу.

Коментарі