Меню
ВАРТІСТЬ ДОСТАВКИ ЗАМОВЛЕНЬ УКРПОШТОЮ

Догляд за реактивною та чутливою шкірою

Косметична дієта

Для початку буде дивна порада — скасуйте ВСЕ. Просто вмивайтеся теплою водою протягом якогось часу. Якщо вам траплялося бути в походах, згадайте як під кінець тижня поза цивілізацією шкіра просто сяє. Іноді ми захоплюємося доглядом і з добрими намірами наносимо більше шкоди ніж користі.

Не гаряча і не холодна

Важливо, що вода, якою ви вмиваєтеся, повинна буде теплою. Не холодною і не гарячою. На холодну воду можуть погано зреагувати судини в шкірі. Гаряча ж вода може змити з обличчя разом з брудом і надлишком себуму ще й той мінімальний захист, що має на шкірі залишитися. 

Один продукт за раз

Тепер, коли ви точно знаєте, що шкіра не перебуває під впливом жодного косметичного продукту, починайте повертати їх, але по одному за раз. Або пінка для вмивання, або зволожуючий крем — щось одне, інакше ви не знатимете, що саме із двох засобів вам не підходить.


Наступний продукт додавайте лише через кілька тижнів - ідеально, якщо маєте терпіння, через 4 тижні. Саме стільки часу потрібно для повного оновлення верхнього шару шкіри. За цей час будете точно бачити, чи не шкодить вам продукт, який ви повернули до своєї косметички. 

Більше — не завжди краще

Есенції, сироватки, тоніки, масочки - стільки всього класного! Ні, ми не стверджуємо, що вони не працюють. Просто особисто вам вони навряд чи зроблять щось корисне, особливо у цій карколомній комбінації. Так, рутини з 7-12 косметичних засобів змінюють шкіру до невпізнаваності, і ваша подруга може радити вам серію сироваток або рожевеньких патчів для очей. Але для реактивної шкіри доведеться дотримуватися косметичного мінімалізму - засіб для вмивання, тонізування, засоби для зволоження. Ви можете обережно (керуючись порадою про "один продукт за раз") включити щось додатково, але не захоплюйтеся, бо саме ваша шкіра може неочікувано відреагувати на цілком сприятливі для інших комбінації речовин. Так, навіть (особливо!) вітамінів.

Мило без мила

Натуральне мило має лужну реакцію. Це стосується і промислово виготовленого мила з пальмової олії, і крафтового поштучно виготовленого мила на дорогій олії авокадо та каріте. Сам процес сапоніфікації (омилення) проходить таким чином, що кінцевий продукт завжди буде лужний (рН > 7). Наша шкіра має дещо кислу реакцію (pH = 5,5). Є таке поняття - "кислотна мантія шкіри". Саме вона створює своєрідний невидимий захист шкіри. Саме в цьому середовище звикли мешкати корисні шкірні бактерії, які не дають шкідливим зростати і бешкетувати. Коли ми руйнуємо кислотну мантію лужним засобом, то в результаті можемо погіршити ситуацію. Також на поверхні шкіри є невидимий шар природних олій, які також захищають шкіру. Мило змиває цей захист, і ми зрештою спостерігаємо акне, сухість шкіри, чутливість до зовнішніх впливів. Може, відчуття після вмивання милом дійсно приємне, але людям з реактивною шкірою краще перейти на синтетичні мийні засоби, створені для вмивання. Це і брускове біле мило Dove, і різноманітні пінки для вмивання, і гелі, і міцелярні води. Так, від них не залишиться відчуття скрипучої чистоти, але в цьому і є їх перевага.

Небезпечні компоненти для реактивної шкіри

Обережно обирайте пілінги. Вам, можливо, підійдуть найлегші на молочній кислоті, але вводьте їх обережно і припиняйте щойно відчуваєте неприємні симптоми. Навіть не задивляйтеся на засоби із саліциловою кислотою - для когось вони творять дива, для вас це може бути катастрофа на місяць.


Подразнюючу дію може мати також і вітамін А. Він чудово впливає на шкіру, сприяє її оновленню, але при цьому може її подразнювати. Якщо у вас чутлива шкіра, а ви все ж хочете користуватися чимось з вітаміном А, обирайте його м'якші форми (наприклад, ретиніл пальмітат) — вони, може не такі дієві, але не зашкодять. 

Ароматне і яскраве - не для вас

Якщо ви маєте реактивну шкіру, ваш крем не може містити ефірні олійки (привіт, натуральна косметика від крафтових виробників!), барвники, складні парфумерні композиції. Приємна текстура і корисні складники не врятують від реакції на олію чайного дерева. Знову ж, не тому, що олія чайного дерева або будь-яка ефірна олія — це шкідливо. А тому, що специфіка реактивної шкіри просто не дозволить отримати жодних позитивних результатів від цих компонентів.


Так, можливо, ваш ідеальний крем для обличчя пахне подібно до клею ПВА або дитячої олійки, але це нормально. Приємний досвід використання пахучих тоніків та лосьйонів не вартий того, щоб шкіра лущилася та свербіла. Принаймні, нам так здається.

Шампунь та кондиціонер - не для шкіри обличчя

Особливо ретельно змивайте залишки шампуня та кондиціонера для волосся після миття голови. Стікаючи з волосся і залишаючись на шкірі обличчя вони можуть подразнювати її та провокувати запалення. Не тому, що ви обрали поганий шампунь - просто він не призначений для носіння на шкірі.


Сподіваємося, разом з цими порадами вам вдасться приборкати свою реактивну шкіру, повернути їй здоров'я та красу.
Коментарі
Схожі статті
Алергії і подразнення шкіри: як полегшити симптоми
Алергії і подразнення шкіри: як полегшити симптоми
Ви можете називати це подразненням чи алергією - навіть лікарі не завжди можуть відразу правильно поставити діагноз. У всіх це від..
06.10.2021