Меню
ВАРТІСТЬ ДОСТАВКИ ЗАМОВЛЕНЬ УКРПОШТОЮ

Як заощадити електроенергію

Заощаджувати електроенергію вже не питання вибору чи економності. У всіх областях України зараз є потреба споживати електроенергію з обмеженнями. Ось кілька порад від єнотика як менше витрачати електроенергії і як справлятися з відключеннями.


Електрична плита

Тут правило просте: не ставте на плиту посуд, якщо його діаметр менший, ніж діаметр конфорки. Також не нехтуйте залишковим теплом — вимикайте плиту за кілька хвилин до готовності страви. Замість того, щоб гріти повітря на кухні, плита доварюватиме кашу.


Духовка

Електрична духовка також споживає багато електрики, при цьому є не дуже ефективним пристроєм, порівняно з мікрохвильовою піччю. Тому якщо маєте обидва гаджети, то надавайте перевагу мікрохвильовці де це можливо. Запекти картоплю можна і там, і там, проте мікрохвильова піч витратить на це значно менше енергії. Ще й вітаміну С більше збереже.


Пральна машинка

Пральна і посудомийна машини — найбільш енергозатратні прилади. Найбільше енергії в них йде на нагрів води. Очевидне рішення — прати при нижчих теипературах. Якщо є потреба виводити якісь складні плями, користуйтеся засобами, які містять в своєму складі ферменти — пральні порошки з ензимами працюють при низьких температурах.


Пилосмок

Чи знаєте ви, що вологе прибирання — краща альтернатива пилосмоку? Працюючи, більшість пилосмоків здіймає у повітря мікропил, який рано чи пізно осідає у легенях. Звісно, вологе прибирання килимів щодня не зробиш, проте замість того, щоб чистити пилосмоком ламінат чи паркет - пройдіться по поверхні вологою ганчіркою. Так і пилюки позбудетеся, і відчуття свіжості приміщенню подаруєте.


Пароварки і чайники

Щоб заощадити енергію на кип'ятінні води, треба позбутися накипу на стінках і водонагрівальних елементах. Для цього скористайтеся засобами для видалення накипу, або навіть просто прокип’ятіть чайник з розчином оцту (за умови, що кухня добре провітрюється). Крім того, важливо не наливати води більше, ніж вам потрібно прямо зараз. Для приготування чаю і кави насправді необов'язково заливати у чашку окріп, тож не потрібно чекати поки чайник сам вимкнеться. Якщо ваш чайник має функції нагріву води до певної температури - користуйтеся нею.


Освітлення

Запасіться свічками і батарейками до ліхтариків - купіть їх заздалегідь і тримайте напідхваті, щоб можна було знайти їх навіть у темряві. Якщо у вас є школярики, задумайтесь про придбання портативних світильників.


Коментарі