Меню
ВАРТІСТЬ ДОСТАВКИ ЗАМОВЛЕНЬ УКРПОШТОЮ

Пікніки без комарів і кліщів

Відлякувати комарів можна як природніми засобами (ефірні олії) так і спеціально розробленими репеллентами. Деякі репелленти однаково ефективні як проти комах, так і проти кліщів. Якщо вам цікаво як обрати ідеальні засоби для захисту, що підійдуть саме вам — запрошуємо читати!

Натуральні репеленти

Багато ефірних олій здатні відлякувати кровосисних комах. Наприклад, олія гвоздики, ефірна олія кедру, олія сосни, олія м’яти перцевої. Важливо пам’ятати, що для їх ефективності їх слід поновлювати частіше - кожні 40-50 хвилин. Крім того, перш ніж обробити великі ділянки шкіри, слід перевірити, чи немає алергії на конкретну олію — усі натуральні сполуки здатні викликати алергії у чутливих людей.


В жодному разі не можна використовувати олії цитрусових (мандарина, лимона, апельсина) — на сонячному світлі вони можуть спричинити опіки. Також слід пам’ятати, що натуральні олії не відлякують кліщів — лише комарів, тому якщо у вашому регіоні є ризик підхопити інфекцію, яка переноситься кліщами, то краще подбати про потужніший захист.


Синтетичні репеленти від комарів та кліщів

З усіма синтетичними репелентами треба пам’ятати, що не можна, щоб вони потрапляли в очі — буде подразнення, печіння, і пікнік точно буде зіпсовано. До найпопулярніших синтетичних репелентів належать:

ДЕТА — діетилтолуамід — розробили цю сполуку ще у 1946 році для армії США, і відтоді використовують як золотий стандарт репелентів - ефективний і водночас безпечний. Якщо ви створите свій власний репелент, його порівнюватимуть перш за все з ДЕТА. Коли у засобі понад 20% ДЕТА, то його можна рекомендувати і для боротьби з кліщами - саме цю речовину радять використовувати для захисту від Лайм-борелліозу, енцефаліту, які переносяться кліщами.

Засоби від комарів з ДЕТА


IR3535 — зі страшною хімічною назвою етилбутилацетиламінопропіонат — ця речовина схожа на природну амінокислоту аланін, і тому її дозволено використовувати навіть у дитячих засобах від комарів, нею можна користуватися і вагітним. Її нанесення можна комбінувати з сонцезахисними кремами — якщо плануєте засмагати на галявині біля лісу, де і сонячно, і комарі. Звісно, в неї нижча ефективність захисту порівняно з ДЕТА, тому її, ймовірно, доведеться частіше поновлювати.

Засоби від комарів з IR3535


ДМФ - диметилфталат - менш ефективний ніж ДЕТА, і при цьому більш подразнюючий. Останнім часом репеленти з ним виготовляють рідше, проте якщо особисто у вас він досі не викликав негативних реакцій — можете і далі ним користуватися. Для першого репеленту ми його не радимо. 


Перметрин — це інсектицид (його можна знайти у шампунях від вошів, наприклад). І якщо ефективність його надзвичайно висока, то про безпечність їх як репелента такого сказати не можна. Тривалий контакт може викликати подразнення, тому засоби з перметрином краще відкласти для мисливців, які зібралися у непролазні хащі. А для пікніка, особливо з дітьми, обрати щось м'якше. Якщо ж доступний лише засіб з перметрином - обробіть ним не шкіру, а одяг, у якому збираєтеся йти, і жодна комаха не ризикне на нього сісти. Обробляйте ним речі на свіжому повітрі, щоб уникнути надмірного вдихання.Особливості роботи репелентів

Що вища температура — то частіше доведеться поновлювати репелент. Якщо на упаковці написано, що захист триває 4 години, то найімовірніше йдеться про температуру повітря 18-20 градусів, і при +24 поновлювати доведеться частіше. Засоби призначені для обробки одягу не призначені для обробки шкіри — звертайте увагу на це при купівлі і дотримуйтеся рекомендацій виробника.

Як використовувати репеленти для дітей

Обирайте крем, а не спрей - дитина крутитиметься і більше шансів попасти струменем в очі. Крем нанесіть собі на руки, а тоді рівномірно розподіліть по дитячій шкірі. Не наносьте засіб маленьким дітям на руки - вони можуть злизати його або потерти очі. 


Якщо бажаєте скористатися ефірними оліями або засобами на їх основі, то обов’язково за 10-12 годин проведіть тест на алергічну реакцію на маленькій ділянці шкіри — для когось ефірні олії абсолютно безпечні, в когось можуть викликати висипки, почервоніння, набряки тощо.


Браслети від комарів — чудовий варіант захисту. Щоб він послугував довше, на час, який не використовуєте його, ховайте у герметичну тару.


«Дорослі» засоби можна використовувати дітям з 12 років. Ввечері обов’язково прийміть душ і змийте залишки репелента зі шкіри. І навіть якщо користувалися засобом від кліщів — все одно огляньте себе і дітей, чи не принесли на шкірі або одязі кліща.

Як захистити оселю від комарів

Якщо разом зі свіжим вечірнім повітрям влітку до кімнати поспішають комарі, то час подумати або про москітні сітки на двері та вікна, або про фумігатори. Рідини та пластини для фумігаторів містять безпечні для людей речовини, від яких комарі «непритомніють» і перестають псувати вечір. Сучасні фумігатори працюють на пластинах і рідинах. Ці засоби безпечні (деякі речовини навіть при випадковому проковтуванні не шкодять), достатньо ефективні і позбавлені неприємних запахів. В середньому, фумігатор розрахований обробляти приміщення до 20 квадратних метрів. 


Для вуличних посиденьок зверніть увагу на спіралі від комарів — при підпалюванні вони оточать вас неприступною для комарів хмаркою.

До речі, для додаткового захисту можна обробити москітні сітки репелентом або ефірними оліями — на випадок, якщо комахи все одно якось долають цю перешкоду, а користуватися фумігаторами ви з якихось причин не бажаєте. 

Фумігатор для дитячої — користуємося безпечно

Для дитячих кімнат обирайте засоби з такими діючими речовинами:

- пралетрин (безпечний для людей навіть при випадковому проковтуванні, деякі виробники зазначають його під назвою “еток”)

- трансфлутрин або d-алетрин (подібні до попередньої речовини)

- очищеним екстрактом ромашки (в списку інгредієнтів може значитися як піретрум)

 

Вмикайте фумігатор у розетку, яка знаходиться щонайменше за 1 м від дитячого ліжечка. Якщо такої можливості немає, то вмикайте фумігатор за 2-3 години до сну, цього має бути достатньо, щоб над вухом ніхто не дзижчав.


Сподіваємося, ваші вечори будуть приємними, і жодне дзижчання не псуватиме душевних розмов у компанії найближчих.


Редакторка блогу Полоскуна

Милослава ПлюшКоментарі